سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
طابع ـ مهر زننده بر دلها ـ به پایه ای از پایه های عرش آویخته است، پس هرگاه حرمتی شکسته شد و خطایی جاری گشت [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
یادداشتها و برداشتها
 
رد نظریه تکامل داروین با کشف یک اسکلت 4 میلیون ساله انسان

رد نظریه تکامل داروین با کشف یک اسکلت 4 میلیون ساله انسان

قلم: Decrease font Enlarge font

به گزارش فارس به نقل از شبکه الجزیره، این تحقیقات که توسط گروهی از دانشمندان زیست شناسی در دانشگاه "کین ستیت " و "کالیفرنیا " ارائه شده درپی کشف اسکلت باقیمانده از یک انسان‌ اولیه در اتیوپی که عمری بیش از 4 میلیون سال دارد مربوط می‌شود.
این اسکلت که "اردی " نامگذاری شده ثابت می‌کند که ابنای بشر از اسلاف تکامل یافته از خانواده میمون‌ها و شامپانزه نبوده است.
الجزیره در ادامه این گزارش تصریح می‌کند: این در حالی است که پیش از این دانشمندان غربی مدعی بودند که میمون‌ها و شامپانزه‌ها اجداد اولیه انسان‌ها بودند که در سیر تکامل تاریخی به انسان‌های امروزی بدل شدند.
این تیم تحقیقاتی در گزارشی که در نشریه "ساینس " منتشر کردند، خبر دادند: که اردی از اولین گونه‌های انسانی در زمین به حساب می‌آید و از خانواده شامپانزه‌ها نیست.
این گزارش تصریح می‌کند: در حال حاضر هیچ شامپانزه‌ای کشف نشده که به اردی شبیه باشد.
دانشمندان اردی را جزء اولین انسان‌های ساکن بر روی کره زمین می‌دانند.
نظریه چالز داروین زیست شناس نسل انسان به گروهى از پستانداران به نام پریمادها برمى‌گردد. پریمادها شامل میمون‌ها، لمورها و آدمیان مى‌شوند.

 

گردآوری و بازنویسی گروه RoozBOX.com


کلمات کلیدی:

نوشته شده توسط سخی فرهادی 88/7/29:: 1:14 صبح     |     () نظر
 
اقیانوس منجمد شمالی در حال تبدیل شدن به اسید است

اقیانوس منجمد شمالی در حال تبدیل شدن به اسید است

قلم: Decrease font Enlarge font

به گزارش خبرگزاری فارس، تولیدات دی اکسید کربن در جهان در حال تبدیل کردن آب این اقیانوس به اسید با سرعتی بی‌سابقه است.
تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد در بسیاری نقاط در اقیانوس منجمد شمالی ظرف 10 سال آینده آب به اسیدی شدن خواهد رسید که در این مرحله نابودی منابع غذایی مانند صدف‌ها و حلزون‌ها آغاز شده و منجر به اختلای عمده در چرخه غذایی می شود. تا پایان قرن نیز کل اقیانوس منجمد شمالی به اقیانوسی از اسید تبدیل خواهد شد.
پروفسور ژان پیر گتوزو از اعضای مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه در یک کنفرانس اقیانوس شناسی بین المللی در بارسلونا اعلام کرد که این روند بسیار نگران کننده است. ما می‌دانستیم که دریاها به تدریج در حال اسیدی شدن هستند اما هم اکنون متوجه شده‌ایم که وضعیت بسیار بدتر است و این میزان به سطحی رسیده که منجر به نابودی منابع غذایی در دریاها می‌شود.
به نوشته گاردین وی تأکید کرد این مشکل به ویژه در اقیانوس منجمد شمالی از اهمیت و شدت بیشتری برخوردار است چرا کهجذب دی اکسید کربن در آب سرد بیشتر از آب گرم است.
حدود یک چهارم دی اکسید کربن تولید شده توسط کارخانه‌ها، نیروگاه‌ها و خودروها هم اکنون توسط اقیانوس‌ها جذب می‌شود که برابر با بیش از 6 میلیون تن در روز است.
حل دی اکسید کربن در آب باعث ایجاد اسید کربنیک می‌شود و تحقیقات این دانشمند نشان داده که تا سال 2018، 10 درصد و تا سال 2050، 50 درصد این اقیانوس تبدیل به اسید شده و کل آن تا سال 2100 به این حالت درخواهد آمد. در کل زمین نیز افزایشی 3 برابری در میزان اسیدی شدن آب اقیانوس‌ها مشاهده می‌شود که در 20 میلیون سال گذشته بی‌سابقه بوده است.
این حجم از اسیدی شدن باعث وارد آمدن ضربه‌ای بزرگ به اکوسیستم و چرخه غذایی می‌شود

 

گردآوری و بازنویسی گروه RoozBOX.com


کلمات کلیدی:

نوشته شده توسط سخی فرهادی 88/7/29:: 1:5 صبح     |     () نظر
 
زمین

کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادی  

 

  زمین

یکشنبه 21 سپتامبر 2008

مقدمه

زمین ، سومین سیاره نزدیک به خورشید و بزرگترین سیاره در میان سیارات درونی است. ساختار درونی زمین مثل سایر سیارات درونی از یک هسته داخلی و یک هسته خارجی به همراه لایه‌های مذاب و نیمه مذاب و سنگی جامد تشکیل یافته است. هسته داخلی فلزی و جامد بوده و توسط هسته